Przełomowa technologia S2RM

Technologia S2RM, przełomowa technologia okiem dyrektora naukowego dr Greg Maguire.

Egzosomy to mikrokapsułki zbudowane z dwuwarstwy lipidowej, posiadające możliwość zapakowania w nie składników aktywnych o różnej sile i skutku działania. Jednak do uzyskania odpowiedniego efektu klinicznego nie jest to konieczne, bowiem same niosą ze sobą szereg substancji „programujących” komórkę do samoregeneracji. Są to takie składniki jak: chaperony, miRNA, proteasomy, cytokiny, czynniki wzrostu. Egzosomy swój początek mają w komórce macierzystej i powstają na zasadzie endocytozy i egzocytozy. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii S2RM® osiągamy najlepszy z możliwych efekt kliniczny, dlatego że wykorzystujemy nie jedną, a dwie komórki macierzyste o innym pochodzeniu. Do pozyskania egzosomów stymuluje się komórki macierzyste skóry właściwej i tkanki podskórnej. Uzyskujemy w ten sposób bezpieczny produkt objęty szeregiem badań, testów in vitro oraz in vivo. Jeden egzosom zawiera około 2000 peptydów wpływających na regenerację i odbudowę tkankową. Unikatowość technologii S2RM® opiera się również na wyjątkowej metodzie dostarczania substancji na drodze egzosom – komórka.

Można wysuwać hipotezy, że egzosom w swojej budowie ściśle przypomina liposom, więc działanie tych dwóch technologii jest identyczne. Nic bardziej mylnego!

Oczywiście oba rozwiązania to systemy dostarczające substancji aktywnych. Egzosomy jednak to mikropęcherzyki, które są pochodzenia naturalnego, dłużej krążą w tkance, uwalniają składniki aktywne wolniej, pozwalając im działać lepiej. A co najważniejsze, nie są rozpoznawane i odrzucane przez nasz układ immunologiczny jak ma to miejsce w przypadku liposomów, które szybko kumulują się w naszych organach wydalniczych jak: wątroba i nerki. Badania kliniczne natomiast potwierdzają kumulację egzosomów w tkankach efektorowych, czyli w miejscach, gdzie chcemy zadziałać.

Wyobraźcie sobie, że możecie zaprogramować serum w taki sposób, aby inteligentnie rozpoznawało komórki skóry uszkodzone lub z zaburzoną homeostazą. Brzmi jak fragment scenariusza science-fiction, jednak jest to rzeczywistość. Egzosomy w genokosmetykach zachowują się właśnie w ten sposób. Inteligentnie wykrywają komórki, które potrzebują regeneracji i nie spełniają już swojej funkcji, poprzez komunikację komórkową i wykrywanie sygnałów chemicznych uwalnianych przez komórkę „zniszczoną”. Działamy nie tylko na uszkodzone mechanicznie komórki, ale także na „stare” komórki skóry jak fibrocyty, które z wiekiem przestały spełniać rolę produkowania GAG oraz włókien podporowych. Dzięki tym zdolnościom jesteśmy w stanie działać na wielu płaszczyznach i przeciwdziałać wielu chorobom skóry oraz jej starzeniu, zarówno zewnątrzpochodnemu, jak i wewnątrzpochodnemu. Egzosomy w technologii S2RM® działają również silnie przeciwzapalnie, przynosząc dobre efekty kliniczne w dermatozach takich jak atopowe zapalenie skóry, silne stadia trądziku pospolitego czy łuszczyca. Co więcej, preparat taki jak silnie skoncentrowane serum egzosomów o stężeniu 70 %, może być nałożone nawet na skórę silnie uszkodzoną bez ryzyka podrażnienia lub wywołania reakcji alergicznej.

Dzięki silnemu potencjałowi biologicznemu genokosmetyki stają się remedium na schorzenia, z którymi do tej pory nowoczesna kosmetologia i medycyna regeneracyjna sobie nie radziły. Dodatkowo produkty oparte na technologii S2RM® działają także po regeneracji komórkowej i przebudowie macierzy pozakomórkowej (ECM). Chronią i aktywują komórki nawet po zakończeniu terapii. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy komórkami macierzystymi skóry a komórkami uszkodzonymi zostają wytworzone swoiste nano-kanaliki, które są przewodnikiem sygnałów o regeneracji komórkowej oraz czynników wzrostu takich jak EGF, czy FGF. Produkty bazujące na S2RM®, czyli terapii systemowej, mogą również działać przeciwbólowo. Poprzez ścisły schemat: działaj przeciwzapalnie – działaj przeciwbólowo. Dodatkowo egzosomy silnie regenerują uszkodzone i podrażnione zakończenia nerwowe. Dzieje się tak np. w takich schorzeniach jak opryszczka lub półpasiec. W wielu badaniach udowodniono także, że preparaty te działają łagodząco i przeciwbólowo również w powikłaniach po terapii radiacyjnej lub chemioterapii.